Štandardné a EKO domy

EPD ECO

Skladba difúzne otvorenej steny s nosnou stĺpikovou konštrukciou tvaru I. Použité izolačné materiály v skladbe steny ako konopná izolácia, fúkaná celulóza a drevovláknitá doska zaručujú tepelnú pohodu v zime a príjemnú klímu v lete. Vďaka predĺženému fázovému posunu tepla v týchto materiáloch sa minimalizuje vplyv exteriérových teplôt na interiér. Predsadená odvetrávaná drevená fasáda chráni obvodovú stenu pred priamym dopadom slnečných lúčov a prehrievaním.

Obvodová stena: * ** U 0,076 W/(m2K)

Nízkoenergetický dom ECO

Skladba difúzne otvorenej steny s nosnou stĺpikovou konštrukciu KVH. Použité tepelnoizolačné materiály v skladbe steny ako konopná izolácia, fúkaná celulóza a drevovláknitá doska zaručujú tepelnú pohodu v zime a príjemnú klímu v lete. Vďaka predĺženému fázovému posunu tepla v týchto materiáloch sa minimalizuje vplyv exteriérových teplôt na interiér.

Obvodová stena: * ** U 0,126 W/(m2K)

EPD Standard

Skladba difúzne zatvorenej steny s nosnou stĺpikovou konštrukciu tvaru I. pre prerušenie tepelných mostov. Ako tepelná izolácia je použitá minerálna izolácia s kombináciou drevovláknitej dosky. Predsadená odvetrávaná drevná fasáda chráni obvodovú stenu pred priamym dopadom slnečných lúčov a prehrievaním.

Obvodová stena: * ** U 0,082 W/(m2K)

Nízkoenergetický dom Standard

Skladba difúzne zatvorenej steny pomocou parotesnej fólie o plošnej hmotnosti 180g/ s nosnou stĺpikovou konštrukciou KVH. Ako tepelná izolácia je použitá minerálna izolácia s kombináciou zateplenia minerálnou doskou pre kontaktné fasády.

Obvodová stena: * ** U 0,132 W/(m2K)

 * Prepočet v programe PHPP

 ** Blower door test - minimálna požadovaná výsledná hodnota n50  = 0,6/h.

Tepore - prírodné drevovláknité dosky Isocell - celulózová izolácia, vzduchtesné sytémy Sádrokartón, stierky, omietky Komplexná regenerácia bytových domov Lindap