Zdravé bývanie

Prečo prírodné materiály?

Prírodné materiály sú symbolom zdravého bývania. Ich vplyvy na celkovú klímu v dome sú známe už z histórie. Drevo, ako základný stavebný prvok, využívame aj pri našich montovaných drevostavbách.

Prírodné materiály pri stavbe domu
Vedenie tepla - montovaný dom

V zime teplo, v lete príjemne

Kombináciou prírodných materiálov (drevovláknité dosky, celulóza, konopná izolácia), ktoré nám slúžia ako tepelná a zvuková izolácia v konštrukcii, je zaistená tepelná pohoda v zime a príjemná klíma aj v lete.

V štandardnom dome stúpne hodnota CO2 aj štvornásobne najmä počas noci. To sa prejavuje ospalosťou a únavou. Nepomáha ani vetranie otvorenými oknami, preto je potrebné nútené vetranie (rekuperácia), ktoré zabezpečí prívod čerstvého vzduchu bez prachu a alergénov.

Šteríme životné prostredie

Prírodné materiály sa vyznačujú nízkou uhlíkovou stopou, čiže pri ich výrobe nie sú použité vysoké energie a zložité technologické procesy, ktoré dlhodobo zaťažujú životné prostredie. Ekologické materiály sú materiály z obnoviteľných zdrojov a zdrojov ľahko dostupných v prírode pri nízkom zaťažení životného prostredia.

Konopná izolácia - nízkoenergetické domy Drevovláknitá doska - nízkoenergetické domy Izolácia celulózou - nízkoenergetické domy
Cenová ponuka zadarmo >>

Veľmi radi Vám poradíme pokiaľ ide o stavbu a vytvoríme cenovú ponuku zadarmo

Tepore - prírodné drevovláknité dosky Isocell - celulózová izolácia, vzduchtesné sytémy Sádrokartón, stierky, omietky Komplexná regenerácia bytových domov Lindap