Fúkaná slama predstavuje inovatívnu a ekologickú možnosť tepelnej a zvukovej izolácie pre drevodomy. Certifikovaná BIO fúkaná slama, s ETA certifikátom, sa vyznačuje výnimočnou čistotou a ekologickým prístupom k výrobe. Základom tejto izolácie je pšeničná slama, ktorá je dôkladne spracovaná na stonkách a neobsahuje žiadne nečistoty či prachové častice.

VÝHODY FÚKANEJ SLAMY PRE DREVODOMY

Fúkaná slama predstavuje ideálnu voľbu pre tepelnú a zvukovú izoláciu drevodomov. S vynikajúcimi tepelnoizolačnými a zvukovoizolačnými vlastnosťami vytvára pohodlné a tiché vnútro domu. Táto ekologická alternatíva má nízku aplikáčnú objemovú hmotnosť, ktorá sa pohybuje medzi 105 a 140 kg/m3, čo umožňuje rýchlu, čistú inštaláciu bez potreby dodatočných obalov.

Fúkaná slama zdôrazňuje svoj ekologický prístup. Má pozitívnu uhlíkovou bilanciu, čím sa stáva environmentálne šetrnou voľbou v porovnaní s inými izolačnými materiálmi. Ďalšou výhodou je jej schopnosť fungovať bez chemických ošetrení na ochranu pred škodcami. To ju odlišuje od niektorých iných fúkaných izolácií.

Vysoká objemová hmotnosť fúkanej slamy prispieva k výbornej akustike v interiéri drevodomu, čo zabezpečuje tiché a pokojné prostredie. Táto izolácia taktiež ponúka vyššiu variabilitu vo voľbe hrúbok a kombinácií. To umožňuje prispôsobenie konštrukcie individuálnym potrebám a projektom.

MOŽNOSTI APLIKÁCIE PRE DREVODOMY

Fúkaná slama sa ukazuje ako ideálna voľba pre izoláciu stien drevodomov. Vysoká objemová hmotnosť a variabilita hrúbok tejto izolácie umožňujú vytvoriť efektívnu tepelnú a zvukovú izoláciu bez potreby použitia chemických ošetrení. Táto vlastnosť poskytuje nielen efektívnosť v izolácii, ale aj ekologický prístup k ochrane domu pred vonkajšími vplyvmi.

Aplikácia fúkanej slamy do stropov drevodomov prináša výhody. Vysoká objemová hmotnosť tejto izolácie prispieva k výbornej zvukovej izolácii, čím vytvára tiché a pokojné prostredie vo vnútri domu. Táto schopnosť efektívne tlmiť zvuk zvonka zlepšuje celkovú kvalitu obytného priestoru.

Aj keď je váha fúkanej slamy vyššia, možno ju využiť aj vo vnútri strechy drevodomov, s ohľadom na špecifiká váhy a statiky domu. Táto aplikácia umožňuje vytvoriť dobre izolovanú strechu s vysokým fázovým posunom, čo je významným faktorom v regulácii teploty v interiéri počas teplých mesiacov.

Fúkaná slama je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú ekologickú, čistú a efektívnu izoláciu pre svoje drevodomy. Jej unikátne vlastnosti a certifikácia svedčia o výnimočnosti tohto materiálu vo svete tepelnej izolácie.