Fúkaná drevovláknitá izolácia predstavuje inovatívne riešenie v oblasti tepelnej a zvukovej izolácie budov. Táto moderná technológia využíva čisté voľné drevné vlákna, ktoré sú vyrábané suchým spôsobom z mäkkého ihličnatého dreva, predovšetkým borovice. S tepelnou vodivosťou λ = 0,038 W/(m.K) ponúka výnimočné vlastnosti trvanlivosti, stability a vynikajúcej tepelno-izolačnej schopnosti.

Aplikácia tejto izolácie prebieha špeciálnym zariadením, ktoré pod tlakom vháňa materiál cez prepravné trubice priamo do konštrukčných dutín, ako sú krokvy, stenové trámy, stropy a ďalšie časti budovy. Týmto spôsobom je dosiahnutá bezšpárová izolačná vrstva, ktorá účinne bráni prestupu tepla i chladu plášťom do vnútra budovy.

AKUMULÁCIA TEPLA

Jednou z výnimočných vlastností fúkanéj drevovláknitej izolácie je jej schopnosť akumulovať teplo až trikrát viac než bežné izolačné materiály. Táto vlastnosť zabezpečuje efekt príjemného chladu v letných mesiacoch a účinnú ochranu pred mrazivým chladom v zimnom období. Okrem toho je izolácia difúzne otvorená, čo znamená, že umožňuje prirodzenú cirkuláciu vzduchu, čím prispieva k zdravej vnútornej klíme.

AKUSTICKÉ VLASTNOSTI

Fúkaná drevovláknitá izolácia nie je len vynikajúcim tepelno-izolačným materiálom, ale poskytuje aj výborné akustické vlastnosti, čím prispieva k pohodlnému a tichému prostrediu vo vnútri budovy. Okrem toho je proces jej spracovania bez odpadu, čo zvyšuje jej ekologickú udržateľnosť a znižuje negatívny vplyv na životné prostredie.

Výhody fúkanej drevovláknitej izolácie, vrátane nízkej tepelnej vodivosti, bezšpárovej izolačnej vrstvy, difúznej otvorenosti, vynikajúcej letnej ochrany pred teplom, výbornej akustiky a ekologickej udržateľnosti, ju robia ideálnou voľbou pre moderné a energeticky efektívne budovy.