Difúzne otvorená konštrukcia umožňuje kontrolovaný prechod vodných pár cez steny domu prostredníctvom vhodnej kombinácie materiálov v ich obvodových stenách.

Naša difúzne otvorená konštrukcia prináša dodatočný prospech – vyrovnávanie vlhkosti. Použitím ekopanelov v stenách dochádza k regulácii vlhkosti v interiéri domu. Tento proces spočíva v absorpcii časti pary, ktorá prechádza stenami, do vnútornej pórovej štruktúry slamených vlákien ekopanelov. Pri znížení vlhkosti vzduchu sa táto absorbovaná vlhkosť postupne uvoľňuje do okolitého prostredia.

V našej difúzne otvorenej konštrukcii môže byť umiestnená parobrzda – ekopanel, následne nasleduje vrstva paropriepustných materiálov, ktoré zabezpečujú, že difúzny odpor konštrukcie klesá smerom od interiéru k exteriéru. Vonkajšia vrstva chráni pred prienikom vlhkosti z vonkajšieho prostredia. Táto konštrukcia je prospešná pre zdravie obyvateľov a celkové životné prostredie.

Vodné pary a emisie z domáceho vybavenia majú možnosť bezpečne prechádzať cez steny domu smerom von. Tento prístup, uplatňovaný už niekoľko rokov, je podporený výskumom a vývojom v oblasti drevostavieb. Difúzne otvorené konštrukcie sa stávajú aktuálnym trendom v stavebníctve, využívajú prirodzené procesy a podporujú zdravé bývanie, energetickú efektivitu a trvanlivosť stavieb.

NAŠE DIFÚZNE OTVORENÉ KONŠTRUKCIE

EPD ECO

Stena s nosnou I-stĺpikovou konštrukciou využíva difúzne otvorené materiály ako konopnú izoláciufúkanú celulózu a drevovláknitú dosku pre optimálnu tepelnú reguláciu. S predĺženým fázovým posunom minimalizuje vplyv vonkajších teplôt na interiér, zabezpečuje tepelnú pohodu v zime a príjemnú klímu v lete. Drevená odvetrávaná fasáda chráni pred prehrievaním a slnečným žiarením.

Tepelná účinnosť obvodovej steny: U 0,076 W/(m2K).

NED ECO

Stena s nosnou konštrukciou KVH využíva difúzne otvorené materiály, ako je konopná izolácia, fúkaná celulóza a drevovláknitá doska, pre zabezpečenie tepelnej pohody počas celého roka. Vďaka predĺženému fázovému posunu týchto materiálov sa minimalizuje vplyv vonkajších teplôt na interiér.

Tepelná účinnosť obvodovej steny: U 0,126 W/(m2K).