Použitie ekologických materiálov pri stavbe drevodomu predstavuje krok smerom k udržateľnej a environmentálne ohľaduplnej výstave. Tieto materiály zahŕňajú prírodné suroviny, ktoré sú obnoviteľné a majú menší environmentálny odtlačok v porovnaní s niektorými konvenčnými alternatívami. Drevá a drevovláknité dosky, ktoré sú často využívané v konštrukcii drevodomov, majú pri svojej výrobe minimálny vplyv na životné prostredie. Ich ekologické vlastnosti prispievajú k ochrane prírody a znižujú celkovú ekologickú stopu domu.

NAŠE EKOLOGICKÉ IZOLAČNÉ MATERIÁLY

Benefity ekologických materiálov v drevostavbách siahajú ďaleko za samotnú výstavbu. Ekologické materiály, ako sú napríklad izolačné materiály z obnoviteľných zdrojov, prispievajú k energetickej efektívnosti domu, čím znižujú jeho celkovú spotrebu energie na vykurovanie a chladenie. Okrem toho, tieto materiály často poskytujú príjemné a zdravé vnútorné prostredie, keďže majú tendenciu regulovať vlhkosť a poskytovať lepšiu izoláciu voči vonkajším vplyvom.

FÚKANÁ DREVOVLÁKNITÁ IZOLÁCIA

Fúkaná drevovláknitá izolácia z čistých voľných drevných vlákien má trvanlivosť, stabilitu a vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Vyrába sa suchým spôsobom z mäkkého ihličnatého dreva, hlavne borovice. S až 3-krát vyššou schopnosťou akumulácie tepla než bežné izolačné materiály efektívne bráni prestupu tepla a chladu do budovy. Aplikuje sa špeciálnym strojným zariadením, ktoré pod tlakom vane izoláciu cez prepravné trubice priamo do konštrukcie.

VÝPLŇOVÁ DREVOVLÁKNITÁ IZOLÁCIA

Drevovláknitá flexibilná izolácia s vyššou objemovou hmotnosťou (60kg/m3) a nízkou tepelnou vodivosťou, vhodná pre steny, strešné a stropné konštrukcie. Použiteľná s KVH hranolmi a I-nosníkmi, ideálna pre difúzne otvorené stavby.

FASÁDNA DREVOVLÁKNITÁ DOSKA

Fasádna drevovláknitá doska je ekologická, difúzne otvorená a umožňuje suchú montáž bez lepidiel a tmelov. S vysokou objemovou hmotnosťou (od 230 kg/m3) má výbornú tepelnoakumulačnú schopnosť, reguluje teploty v lete a poskytuje vynikajúcu tepelnoizoláciu v zime. Efektívne chráni pred vetrom a hlukom. Používa sa nielen na zateplenie fasád, ale aj ako nadkrokvová izolácia a nosič hlinených omietok.

IZOLÁCIA Z OVČEJ VLNY

Ovčia vlna našich izolácií pochádza priamo od pestovateľov, je certifikovanáje a chránená Ionizačnou metódou, garantujúcou zdravotnú nezávadnosť a ekologickú výrobu. Materiál s výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami je príjemný na dotyk s charakteristickou vôňou. Okrem toho pôsobí ako prirodzený „čistič” vzduchu, pretože odstraňuje škodlivé látky a zároveň viaže vzdušnú vlhkosť bez straty tepelnoizolačných parametrov.

KONOPNÁ IZOLÁCIA

Konopná izolácia, získaná z rýchlo rastúcej konope siatej, je najekologickejším materiálom. Pohltí 2-krát viac CO2 než stromy, čo znižuje emisie. Príjemná na dotyk, s výraznou vôňou, poskytuje vynikajúcu tepelnoizoláciu a je vysoko paropriepustná. Reguluje vlhkosť, chráni pred chladom v zime a prehrievaním v lete. S dobrými zvukoizolačnými vlastnosťami je ideálnou voľbou.

IZOLÁCIA Z FÚKANEJ SLAMY

Prírodná tepelná a zvuková izolácia z certifikovanej BIO fúkanej slamy (ETA certifikát) bez zŕn, prachu a iných nečistôt. Tvorená výhradne zo stonky, fúkaná slama predstavuje čistú tepelnú izoláciu bez prídavkov. Regionálne vyrábaný produkt s dôrazom na ekológiu a životné prostredie.

Dôležitosť použitia ekologických materiálov v drevostavbách sa ešte viac prejavuje v kontexte globálnych environmentálnych výziev. Tieto materiály podporujú udržateľnosť a dlhodobú životaschopnosť domov, čo je v súlade s potrebou preskúmať a implementovať riešenia, ktoré chránia naše životné prostredie. Pre obyvateľov drevodomu znamená použitie ekologických materiálov nielen ekologickú zodpovednosť, ale aj lepšiu kvalitu bývania a pocit príslušnosti k udržateľnému spôsobu života.