Fasádna drevovláknitá doska predstavuje vynikajúci izolačný materiál pre drevostavby, ktorý kombinuje ekologické vlastnosti s výbornými tepelnoizolačnými a tepelnoakumulačnými schopnosťami. S touto modernou technológiou je možné dosiahnuť efektívne zateplenie obvodových plôch budov a zároveň využiť jej mnohostranné výhody.

AKUMULÁCIA TEPLA

Jednou z hlavných výhod fasádnej drevovlákna je jej schopnosť chrániť pred chladom a zároveň akumulovať teplo. S objemovou hmotnosťou od 230 kg/m3 poskytuje vynikajúcu tepelnoakumulačnú schopnosť, ktorá bráni prehrievaniu konštrukcie v lete a zabezpečuje optimálne tepelné podmienky vnútri budovy v zimných mesiacoch.

PAROPRIEPUSTNOSŤ

Táto doska je tiež difúzne otvorená, čo znamená, že umožňuje priepustnosť vodnej pary. To zabraňuje hromadeniu vlhkosti v konštrukcii a zaisťuje suché prostredie. Je to kľúčové pre dlhú životnosť materiálu. Okrem toho, difúzna otvorenosť podporuje reguláciu vlhkosti vo vnútri budovy, čím sa vytvára zdravé a príjemné prostredie pre obyvateľov.

STABILITA

Fasádna drevovláknitá doska nevyžaduje použitie lepidiel a tmelov, čo uľahčuje inštaláciu a umožňuje suchú montáž. Tvarová stálosť a požiarna odolnosť zabezpečujú, že materiál si udržuje svoje vlastnosti aj v náročných podmienkach. Navyše, jej použitie nie je obmedzené len na zateplenie fasád; môže sa využiť aj ako nadkrokvová izolácia a nosič hlinených omietok.

Celoplošné prekrytie tepelných mostov a schopnosť účinnej ochrany pred vetrom a hlukom robia z fasádnej drevovlákna všestranný materiál vhodný pre moderné drevostavby. Je to investícia do energeticky efektívnej a ekologickej budovy, ktorá poskytuje optimálne tepelné pohodlie počas celého roka.