Fúkaná celulóza predstavuje inovatívny a ekologicky udržateľný spôsob tepelnej izolácie, ideálny pre drevodomy. Táto moderná izolačná metóda využíva prírodné vlastnosti celulózy, hlavnej zložky rastlín a stromov, na vytvorenie efektívnej bariéry proti teplu.

PRÍRODNÝ PÔVOD A EKOLOGICKÁ UDRŽATEĽNOSŤ

Celulóza, ako hlavná zložka fúkanej izolácie, je priamym produktom prírody. Získava sa recykláciou čistého, vytriedeného novinového papiera, čím sa minimalizuje environmentálny odtlačok. Výrobný proces podlieha prísnej kontrole kvality, čo zaručuje ekologickú a efektívnu tepelnú izoláciu.

VYNIKAJÚCE TEPELNÉ VLASTNOSTI

Fúkaná celulóza sa vyznačuje mimoriadne nízkymi súčiniteľmi tepelnej vodivosti, čím zabezpečuje vynikajúcu tepelnú izoláciu pre drevodomy. Jej schopnosť vypĺňať aj najmenšie škáry a trhliny zabezpečuje súvislú izolačnú vrstvu bez tepelných mostov. Tepelná úložná kapacita pomáha regulovať teplotu vo vnútri domu, čím zvyšuje pohodlie obyvateľov.

OCHRANA PRED TEPLOM A ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Fúkaná celulóza zabezpečuje efektívnu ochranu pred slnečným teplom, čo vedie k pomalšiemu prenikaniu tepla do interiéru. Okrem toho je výroba tejto izolácie energeticky efektívna a šetrná k životnému prostrediu, čo ju robí ideálnou voľbou pre drevodomy.

JEDNODUCHÁ APLIKÁCIA

Aplikácia fúkanej celulózy je jednoduchá a efektívna. Pre jej fúkanie prinesieme všetko potrebné na miesto aplikácie a proces sa uskutočníme pomocou fúkacieho stroja. Celulóza sa následne rovnomerne vpraví do priestoru. Tak vytvorí spojité tepelne izolačné plášte vo všetkých častiach drevodomu, bez ohľadu na jeho konštrukciu.

ZVUKOVÁ IZOLÁCIA A POŽIARNA OCHRANA

Fúkaná celulóza poskytuje vynikajúcu zvukovú izoláciu, čo je dôležité pre pohodu vo vašom dome. Navyše, vysoká požiarna odolnosť tejto izolácie prispieva k celkovej bezpečnosti vašej domácnosti.