V našich prírodných domoch venujeme osobitnú pozornosť tepelnému komfortu. Je to vďaka jedinečnej kombinácii prírodných materiálov, ktoré vytvárajú optimálnu tepelnú a zvukovú izoláciu v celom dome, vhodne zvolenej orientácie domu ako aj jeho technickému vybaveniu.

IZOLÁCIA

V tradičných domoch je bežný jav, že hodnoty CO2 výrazne stúpajú najmä počas noci. Niekedy aj štvornásobne. To má negatívny vplyv na kvalitu spánku, čo má za následok ospalosť, únavu a zníženú úroveň pohodlia v domácnosti. Naši klienti však môžu očakávať iný štandard. Vďaka našej inteligentnej konštrukcii a prírodným izolačným materiálom dokážeme udržiavať optimálne hodnoty CO2, čím vytvárame prostredie, ktoré podporuje vitalitu a pohodu.

Kvalitná izolácia je kľúčovým prvkom tepelného komfortu a zahŕňa izoláciu stien, stropov, podláh a okien. Naše prírodné domy využívajú moderné izolačné materiály, ako sú minerálne vlny, sklené vlákna, alebo ekologickejšie alternatívy, ako je napríklad drevovlákno, konope alebo celulóza.

SPRÁVNA ORIENTÁCIA

Správna orientácia domu je ďalším dôležitým faktorom, ktorý môže ovplyvniť množstvo slnečného tepla, ktoré preniká do interiéru. Optimalizovaná orientácia by mala maximalizovať tepelné zisky zo slnka v zime a minimalizovať ich v lete. Okenné a dverné otvory tiež zohrávajú kľúčovú úlohu, a preto je dôležité mať kvalitné okná a dvere s termálnou izoláciou, pričom drevené okná sa často preferujú v drevostavbách. Správnej orientácii vášho domu sa venujeme už v počiatočnom štádiu projektu. Samozrejme s ohľadom na váš pozemok a jeho okolie.

REKUPERÁCIA

Chápeme, že vetranie je dôležitou rutinou pri udržiavaní čerstvého vzduchu v domácnosti. Otváranie okien však nie vždy postačuje a preto do našich domov implementujeme nútené vetranie prostredníctvom rekuperácie. Táto technológia zabezpečuje prívod čerstvého vzduchu bez prachu a alergénov, čím vytvára ideálne podmienky pre kvalitné a zdravé bývanie. Prirodzená synergia prírodných materiálov a moderných technológií v našich domoch je zárukou, že tepelný komfort nie je len prázdne heslo, ale skutočnosť, ktorú naši klienti každodenne zažívajú.

EFEKTÍVNE VYKUROVANIE

Vykurovanie a chladenie drevostavieb sú dôležité aspekty zabezpečujúce celkový tepelný komfort obyvateľov. Existuje niekoľko kvalitných možností, ktoré môžeme efektívne implementovať v drevostavbách.

PODLAHOVÉ KÚRENIE

Jednou z možností vykurovania je podlahové kúrenie, ktoré sa stáva čoraz obľúbenejším riešením. Tento systém rozvádza teplo rovnomerne po celej podlahe, čo vytvára príjemnú a konzistentnú teplotu v miestnostiach. Okrem toho drevené podlahy majú schopnosť udržiavať teplo, čo prispieva k dlhotrvajúcej tepelnej pohode.

TEPELNÉ ČERPADLÁ

Ďalšou možnosťou je využitie moderných tepelných čerpadiel, ktoré sú energeticky efektívne a šetrné k životnému prostrediu. Tepelné čerpadlá môžu extrahovať teplo zo vzduchu, vody alebo pôdy a prenášať ho do domu. Týmto spôsobom dokážu poskytovať účinné vykurovanie aj v chladnejších obdobiach.

KLIMATIZÁCIA

Pre chladenie drevostavieb môže byť vhodné využiť klimatizačné jednotky, ktoré sú schopné udržiavať príjemnú teplotu v lete. Moderné klimatizačné systémy sú často navrhnuté s dôrazom na energetickú účinnosť a dokážu interiér efektívne chladiť, ale aj ohrievať.