EPS (Expandovaný polystyrén) je vynikajúci materiál pre izoláciu drevodomov. Je to v dôsledku svojich vlastností, ktoré zohľadňujú nielen tepelnú efektivitu, ale aj praktické a environmentálne aspekty.

SKVELÉ TEPELNO-IZOLAČNÉ VLASTNOSTI

EPS polystyrén je známy pre svoje vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti. Disponuje jemnou bunečnou štruktúrou, ktorá sa skladá z množstva uzavretých buniek obsahujúcich vzduch. Tá umožňuje efektívne zadržiavať teplo, čím sa zabezpečuje optimálna teplota v drevodome počas všetkých ročných období.

ODOLNOSŤ

Okrem toho má EPS vysokú pevnosť v tlaku, ťahu a ohybe, čo zabezpečuje, že izolácia je odolná voči vonkajším vplyvom. Táto vlastnosť je kritická pre drevodomy, kde je potrebná stabilita a odolnosť voči zmene teplôt a vlhkosti.

NÍZKA HMOTNOSŤ

Nízka hmotnosť EPS prispieva k znižovaniu zaťaženia nosnej konštrukcie drevodomu. Tým sa nielen uľahčuje samotná konštrukcia, ale aj znižujú náklady na dopravu materiálu a zjednodušuje proces aplikácie.

ODOLNOSŤ VOČI VLHKOSTI

Vďaka minimálnej nasiakavosti má EPS výbornú odolnosť voči vlhkosti, čo je zásadné pre drevodomy vystavené zmenám vlhkosti. Táto vlastnosť bráni problémom, ako sú hniloba dreva alebo tvorba plesní, a prispieva k dlhšej životnosti konštrukcie.

VYSOKÁ ÚROVEŇ ZVUKOVEJ IZOLÁCIE

V oblasti zvukovej izolácie sa elastifikované dosky z EPS polystyrénu ukázali ako vhodné na zlepšenie akustického útlmu podláh v drevodomoch, čím sa zabezpečuje pokojné prostredie pre obyvateľov.

EPS polystyrén je ideálny materiál pre izoláciu drevodomov, pretože kombinuje efektívnosť, pevnosť, nízku hmotnosť a environmentálnu zodpovednosť, čo prispieva k celkovému komfortu a udržateľnosti drevodomu.