Správna skladba obvodovej konštrukcie je zásadným faktorom pri stavbe drevodomu. Má nielen estetický, ale aj funkčný význam. Prvým aspektom je izolačná hodnota, ktorá ovplyvňuje tepelnú účinnosť domu. Použitie kvalitných prírodných izolačných materiálov v obvodovej konštrukcii pomáha udržiavať optimálnu teplotu v interiéri, čím sa minimalizujú náklady na kúrenie a chladenie.

Okrem toho má správna skladba obvodovej konštrukcie vplyv na celkovú odolnosť domu voči poveternostným vplyvom a vlhkosti. Kvalitné materiály a správna vrstvová konštrukcia zabezpečujú ochranu pred vnútornými a vonkajšími vplyvmi, čím sa predlžuje životnosť domu a minimalizuje potreba opráv a údržby.

Správna skladba obvodovej konštrukcie prispieva k celkovej ekologickej udržateľnosti domu. Používanie ekologických materiálov a metód v konštrukcii pomáha znížiť environmentálny odtlačok a zároveň vytvára zdravšie a prirodzenejšie bývanie pre obyvateľov domu.

NAŠE OBVODOVÉ KONŠTRUKCIE

Pri každom projekte sa zamýšlame nad efektívnymi obvodovými konštrukciami pre ekologické a energeticky úsporné domy.

EPD ECO

Skladba difúzne otvorenej steny s nosnou stĺpikovou konštrukciou tvaru I. Použité izolačné materiály v skladbe steny ako konopná izoláciafúkaná celulóza a drevovláknitá doska zaručujú tepelnú pohodu v zime a príjemnú klímu v lete. Vďaka predĺženému fázovému posunu tepla v týchto materiáloch sa minimalizuje vplyv exteriérových teplôt na interiér. Predsadená odvetrávaná drevená fasáda chráni obvodovú stenu pred priamym dopadom slnečných lúčov a prehrievaním.

Obvodová stena: * ** U 0,076 W/(m2K)

NED ECO

Skladba difúzne otvorenej steny s nosnou stĺpikovou konštrukciu KVH. Použité tepelnoizolačné materiály v skladbe steny ako konopná izolácia, fúkaná celulóza a drevovláknitá doska zaručujú tepelnú pohodu počas celého roka bez ohľadu na teploty a vlhkosť. Teplotný vplyv exteriérových teplôt na interiér sa minimalizuje vďaka predĺženému fázovému posunu tepla v týchto materiáloch.

Obvodová stena: * ** U 0,126 W/(m2K)

EPD STANDARD

Skladba difúzne zatvorenej steny s nosnou stĺpikovou konštrukciu tvaru I. pre prerušenie tepelných mostov. Ako tepelná izolácia je použitá minerálna izolácia s kombináciou drevovláknitej dosky. Predsadená odvetrávaná drevná fasáda chráni obvodovú stenu pred priamym dopadom slnečných lúčov a prehrievaním.

Obvodová stena: * ** U 0,082 W/(m2K)

NED STANDARD

Skladba difúzne zatvorenej steny pomocou parotesnej fólie o plošnej hmotnosti 180g/ s nosnou stĺpikovou konštrukciou KVH. Ako tepelná izolácia je použitá minerálna izolácia s kombináciou zateplenia minerálnou doskou pre kontaktné fasády.

Obvodová stena: * ** U 0,132 W/(m2K)