Dom sa nachádza v meste Banská Bystrica, konkrétne v časti Fončorda. Objekt je súčasťou starej zastavanej oblasti s prísne regulovanou architektúrou, ktorá sa musela čo najviac prispôsobiť pôvodnej okolitej zástavbe. Súčasťou projektu je samostatné prekryté parkovacie miesto pre motorové vozidlo. Dom sa rozprestiera na dvoch podlažiach, pričom prízemie je prispôsobené klesajúcemu terénu smerom do záhrady a je rozdelené schodiskom o výške 750 mm. Podkrovie ponúka výhľad na centrum mesta cez strešné elektricky ovládané okná VELUX so systémom exterierového tienenia. Celková nadmorská výška objektu dosahuje 356 m n.m. Okrem toho sme pre dom zabezpečili aj dažďovú kanalizáciu s kapacitou zhromažďovania 5000 l vody a systémom prepadu do vsakovacích boxov. Celková doba realizácie objektu od odovzdania holodomu bola 120 dní.

Konštrukcia obvodových stien a stropu je difúzne otvorená. Táto konštrukcia zahŕňa tepelnú izoláciu obvodových stien, strechy, deliacich priečok a predstien, kde sa použila celulózová izolácia ISOCELL. Ako hlavný zatepľovací systém pre obvodovú fasádu sme použili drevovláknitú izolačnú dosku STEICO Protec M. Konštrukcia domu zahŕňa stĺpikový systém z KVH a BSH hranolov, so statickou doskou OSB ECO hrúbky 15 mm. Krytina pílovej strechy je vyrobená zo švédskej ocele LINDAB Click, zatiaľ čo plochá strecha je vybavená hydroizoláciou EPDM RubberCover. Omietka domu pre difúzne otvorené skladby pozostáva zo STO Silco v kombinácii s obkladom zo sibírskeho smreku.

Výkurový systém pozostáva z podlahového kúrenia s riadením zón. Zdrojom tepla pre tento dom je tepelné čerpadlo DAIKIN ALTHERMA 3. Nútené vetranie je zabezpečené prostredníctvom centrálnej jednotky FLEXIT. Okrem toho je samozrejmosťou aj elektrické ovládané exteriérové tienenie Z90 vo farbe krytiny a doplnkov.