Dom sa nachádza na okraji mesta Vrbové, v oblasti mimo zastavanej lokality. Vynikajúca orientácia pozemku na svetové strany umožnila vytvorenie a realizáciu ultra nízkoenergetickej stavby. Vďaka tvaru a poschodiam, spolu s prítomnosťou lúk a lesných porastov, objekt zabezpečuje komfortné bývanie nielen v letných mesiacoch, ale aj počas zimného obdobia. Pre investora sme vypracovali štúdiu projektu založenú na povoleniach v rámci územno-plánovacej informácie (UPI), vypracovanie projektového dokumentu vrátane všetkých potrebných profesií a podanie žiadosti o vydanie stavebného povolenia. Realizácia objektu na zelenej lúke až po odovzdanie holodomu trvala 100 dní.

O projekt domu sa postaral Ing.arch. Rastislav Maličký. Hlavné použité materiály zahŕňajú difúzne otvorenú konštrukciu obvodových stien a stropov. Tepelná izolácia obvodových stien, strechy, deliacich priečok a predsiene pozostáva z celulózovej izolácie ISOCELL a hlavného zatepľovacieho systému obvodovej fasády – drevovláknitej izolačnej dosky STEICO Protec M. Konštrukcia domu je založená na stĺpikovej konštrukcii z KVH a BSH hranolov, so statickou doskou OSB ECO hrúbky 15 mm. Krytina sedlovej strechy je vyhotovená zo švédskej krytiny LINDAB – click. Južná časť domu je obložená drevenou fasádou zo sibírskeho smrekovca, vrátane terasy.

Vykurovací systém využíva podlahové kúrenie s elektrickým kotlom o výkone 6 kW a zónovým riadením. Okrem toho je samozrejmé aj exteriérové tienenie a nútené vetranie s rekuperáciou pomocou jednotky BRINK. Alternatívny zdroj tepla predstavuje akumulačná voľne stojaca dizajnová pec s výkonom 5,2 kW na tuhé drevené palivo napojená na povrchový, exteriérom vedený komín SCHIEDEL PERMETER s prechodom IGNIS Protect.