Rekreačná chata sa nachádza pod vrchom Sitno v oblasti Počúvadlianske Jazero. Orientácia pozemku na juh vytvára ideálne umiestnenie pre objekt a optimalizuje získavanie slnečnej energie počas prechodného a zimného obdobia. Dom sa nachádza v novej časti rezortu, vyhradeného pre výstavbu rekreačných chát. Projekt zahŕňa nielen samotný dom, ale aj priestor pre obsluhu, sklad, dve samostatné prekryté parkovacie miesta a vysunutú drevenú terasu. Nadmorská výška objektu dosahuje 654 m n.m.

Investorovi sme poskytli štúdiu projektu na základe povolení v rámci územnoplánovacej informácie (UPI), vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane odborných profesií a podanie žiadosti o vydanie stavebného povolenia. Realizácia stavby po odovzdaní holodomu trvala 95 dní.

Projekčnú prácu zabezpečil Ing. arch. J. Šiarnik. Hlavné použité materiály zahŕňajú difúzne otvorenú konštrukciu skladby obvodových stien a stropu. V rámci konkrétnych materiálov sa využila celulózová izolácia ISOCELL pre tepelnú izoláciu obvodových stien, strechy, deliacich priečok a predstien. Hlavným zatepľovacím systémom pre obvodovú fasádu je drevovláknitá izolačná doska STEICO Protec M. Konštrukcia objektu zahŕňa stĺpikové prvky z KVH a BSH hranolov, statickú dosku OSB ECO hrúbky 15 mm. Strešná krytina bola vyriešená pomocou švédskej oceľovej krytiny LINDAB – click pre sedlovú strechu. Celý objekt, vrátane stien, stropu a predstien, je obložený BIO doskou s perom a drážkou, s náterom olejom. Fasádny obklad exteriérových stien tvorí sibírsky smrekovec bez povrchovej úpravy, ponechaný na prirodzené zostarnutie.

Vykurovací systém je zabezpečený podlahovým kúrením, pričom zdrojom tepla je tepelné čerpadlo DAIKIN ALTHERMA 3. Alternatívnym zdrojom tepla je akumulačná voľne stojaca dizajnová kachľová pec s výkonom 5,4 kW, prepojená s exteriérovým komínom SCHIDEL PERMETER s prechodom cez stenu a strop IGNIS Protect. Samozrejmosťou je elektricky ovládané exteriérové tienenie Z90 vo farbe krytiny.