V záhradkárskej časti Podkerepušky pri Záhorskej Bystrica, v úpätí Malých Karpát, sme postavili dom, ktorý bol navrhnutý s cieľom čo najviac priblížiť sa škandinávskej architektúre. Jeho drevená prevetrávaná fasáda vkusne splýva s okolitou zeleňou, kde dominujú ovocné a ihličnaté stromy rôznych výšok. Útulnosť interiéru je podporená priznaným dreveným stropom v časti pultovej strechy. Drevené okná sa vkusne integrujú do celkovej architektúry objektu. Dom do fázy holodomu sme zvládli postaviť za pôsobivých 100 dní.

Na základe externej projekcie sme pri výstavbe použili moderné a ekologické materiály, vrátane difúzne otvorenej konštrukcie obvodovej steny a stropu. Na obvodovej stene, streche, deliacich priečkach a predstienach je použitá konopná izolácioa. Ako hlavný zatepľovací systém pre obvodovú fasádu je použitá drevovláknitá izolačná doska STEICO Protec M. Konštrukcia domu bola vytvorená zo stĺpikov z KVH a BSH hranolov a statickej dosky RIGIDUR s hrúbkou 15 mm od spoločnosti RIGIPS. Na pokrytie strechy sa využila švédska krytina LINDAB – click, ktorá bola použitá pre sedlovú a pultovú strechu domu. Drevená odvetrávaná fasáda plní funkciu ochrany objektu pred prehrievaním počas letných mesiacov, pričom tepelnoizolačné prírodné materiály zabezpečujú optimálnu tepelnú pohodu v dome počas celého roka.

Výkurový systém domu je zabezpečený podlahovým kúrením, kde ako zdroj tepla slúži peletkový kotol s akumulačnou nádobou. Typickým prvkom tohto škandinávskeho domu je komín SCHIEDEL UNI s priemerom 180mm, ktorý obsluhuje samostatne stojaciu dizajnovú pec na drevené palivo.