Dom sa nachádza v severnej časti Brna, na vstupe do Moravského krasu. Vyniká výbornou orientáciou na svetové strany, čo nám umožnilo realizovať investorove predstavy o dokonalej stavbe v provensálskom štýle. Tento projekt bol druhým domom, ktorý sme pre investora stavali, čo výrazne zlepšilo komunikáciu. Úspešným zvládnutím všetkých povolení v rámci UPI, vrátane vypracovania projektovej dokumentácie vrátane profesií a žiadosťou o stavebné povolenie v Českej republike, sme postavili charizmatický dom na zelenej lúke. Celý proces od začiatku až po odovzdanie holodomu trval 160 dní.

Projekcia tohto domu bola vypracovaná Ing.arch Rastislavom Maličkým. Technologické a systémové riešenie bolo realizované firmou Prírodný dom s.r.o. Hlavné použité materiály zahŕňajú difúzne otvorenú konštrukciu obvodových stien a stropov. Tepelnú izoláciu tvoria materiály ako celulózová izolácia ISOCELL a hlavný zatepľovací systém obvodovej fasády tvorí drevovláknitá izolačná doska STEICO Protec M. Konštrukcia domu zahŕňa stĺpikové prvky z KVH a BSH hranolov, a statická doska OSB ECO hrúbky 15 mm. Krytina valbovej strechy je vyhotovená z materiálu TONDACH Sensaton 11 vo farebnom prevedení „prírodná“. V prvom nadzemnom podlaží je priznaný drevený strop s plným záklopom zo smreku, ktorý bol upravený kartáčovaním. K objektu patrí aj integrovaná suchá sauna, a okná vyrobené z duba sú ladené v štýle domu, doplnené o okenice.

Vykurovacia sústava zahŕňa podlahové kúrenie so zónovým riadením, pričom zdrojom tepla je tepelné čerpadlo DAIKIN ALTHERMA 3. Pre vetranie domu sa využíva nútené vetranie s rekuperačnou jednotkou BRIN. Okrem toho je k dispozícii aj alternatívny zdroj tepla vo forme samostatne zabudovaného kamenného krbu s výkonom 10 kW na tuhé drevené palivo.