Dom sa nachádza na kopci nad Banskou Bystricou, v časti Graniar, v novej lokalite určenej pre výstavbu rodinných domov. Táto lokalita poskytuje panoramatický výhľad na historické centrum mesta a okolité pohoria, ako sú Urpín a Nízke Tatry. Pri výstavbe sme museli zohľadniť ochranné pásmo vysokotlakového plynovodu a dodržiavať miestne regulácie pre danú časť mesta. Súčasťou projektu je aj prekrytá terasa orientovaná na západ. V rámci výstavby sme úspešne vybudovali a napojili všetky inžinierske siete, vrátane vody, kanalizácie, zadržiavania a vsakovania dažďovej vody. Dom sa nachádza na nadmorskej výške 401 metrov nad morom. Celý proces realizácie objektu, do odovzdania holodomu, trval 65 dní.

Hlavným použitým materiálom je difúzne otvorená konštrukcia v skladbe obvodových stien a stropu. V konkrétnych aplikáciách sa využíva celulózová izolácia ISOCELL pre obvodové steny, strechu, deliace priečky a predstieň. Hlavným zatepľovacím systémom pre obvodovú fasádu je drevovláknitá izolačná doska STEICO Protec M. Konštrukcia domu zahŕňa stĺpikové prvky z KVH a BSH hranolov, so statickou doskou OSB ECO hrúbky 15 mm. Na strechu je aplikovaná švédska oceľová krytina LINDAB – click v sedlovej forme. Fasáda domu je obložená omietkou STO Silco, prispôsobenou pre difúzne otvorené konštrukcie.

V oblasti vykurovania sa využíva podlahové kúrenie a zónové riadenie, s tepelným čerpadlom DAIKIN ALTHERMA 3 ako zdrojom tepla. Zabezpečenie ventilácie zabezpečuje centrálna rekuperácia FLEXIT, zatiaľ čo exteriérové tienenie je riešené elektricky ovládaným systémom Z90 v rovnakej farbe ako strešná krytina.