Dom sa nachádza v okrajovej časti mesta Skalica. Investor mal jasne stanovený smer, ktorý sme dodržali v súlade s predchádzajúcou realizáciou domu. To viedlo k identickej novostavbe. Služby pre investora zahŕňali štúdiu projektu vychádzajúceho z územno-plánovacích informácií (UPI), vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane profesií a vybavenie žiadosti o vydanie stavebného povolenia. Celý proces realizácie objektu, od začiatku na zelenej lúke až po odovzdanie holodomu, trval 130 dní.

Na základe externej projekcie sme pre tento prírodný dom realizovali konštrukčné, technologické a systémové riešenia. Hlavné použité materiály zahŕňajú difúzne otvorenú konštrukciu skladby obvodovej steny a stropu. Tepelná izolácia obvodovej steny, strechy, deliacich priečok a predstien je zabezpečená pomocou celulózovej izolácie ISOCELL, pričom hlavným zatepľovacím systémom obvodovej fasády je drevovláknitá izolačná doska STEICO Protec M. Konštrukcia domu je stĺpiková z KVH a BSH hranolov, so statickou doskou OSB ECO hrúbky 15 mm. Na krytinu sedlovej strechy domu a skladu bola použitá švédska krytina LINDAB – click.

Vykurovací systém je realizovaný formou podlahového kúrenia so zónovým riadením a ako zdroj tepla slúži plynový kotol. Alternatívnym zdrojom tepla je akumulačná voľne stojaca dizajnová pec na tuhé drevené palivo ROMOTOM ARONA napojená na povrchový, exteriérom vedený komín SCHIDEL PERMETER s prechodom cez stenu IGNIS Protect. Okrem toho je samozrejmosťou exteriérové tienenie a rekuperácia,