Investor zadal výstavbu rekreačnej chaty v národnom parku Nízke Tatry, konkrétne v časti Lúčky v stredisku Chopku Sever. Pri plánovaní projektu bolo nutné brať do úvahy celoročné využívanie objektu na rekreáciu, čo ho priblížilo k charakteru obytného domu. S ohľadom na nízku akumulačnú schopnosť dreva a rýchly nástup tepla, je nadmorská výška 1100 metrov nad morom pre túto stavbu ideálna. Pri návrhu sa kládol dôraz na čo najefektívnejšie využitie slnečných ziskov.

Poskytované služby pre investora zahŕňali návrh projektu na základe povolení v rámci územno plánovacej informácie (UPI), vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane profesií a podanie žiadosti o vydanie stavebného povolenia. Realizácia celej stavby, od počiatočnej zelenej lúky až po odovzdanie hotového objektu, trvala 90 dní.

Projekčnú prácu na rekreačnej chate vykonal Ing.arch. Rastislav Maličký, technologické a systémové riešenie bolo poskytnuté spoločnosťou Prírodný dom s.r.o. Základom výstavby bola difúzne otvorená konštrukcia skladby obvodových stien a stropu. Tepelná izolácia obvodových stien, strechy, deliacich priečok a predsiene bola realizovaná pomocou celulózovej izolácie ISOCELL, pričom hlavným zatepľovacím systémom pre obvodovú fasádu je drevovláknitá izolačná doska STEICO Protec M. Konštrukcia stavby zahŕňa stĺpikovú konštrukciu z KVH a BSH hranolov, so statickou doskou OSB ECO hrúbky 15 mm. Krytinu sedlovej strechy tvorí švédsky LINDAB – click. V prvom nadzemnom podlaží bolo implementované drevené stropné riešenie s plným záklopom zo smreku, ktorý bol upravený kartačovaním. Fasáda je obložená sibírskehym smrekovcom bez povrchovej úpravy.

Ako vykurovací systém bolo implementované podlahové kúrenie so zónovým riadením, kde zdrojom tepla slúži tepelné čerpadlo DAIKIN ALTHERMA 3. Okrem toho bol ako alternatívny zdroj tepla zahrnutá akumulačná voľne stojaca dizajnová pec s výkonom 5,4 kW na tuhé drevené palivo napojená na komín SCHIEDEL ABSOLUT. Celkovo boli využité ekologické materiály a moderné technologické riešenia s cieľom vytvoriť trvalo udržateľný a efektívny objekt.