Táto stavba sa nachádza v obci Vikartovce, na rovinatom pozemku s výbornou orientáciou na svetové strany a nadmorskou výškou 780 metrov nad morom. Objekt je umiestnený v novej časti obce, ktorá je vyhradená pre výstavbu rodinných domov. Pri plánovaní výstavby sme museli brať do úvahy ochranné pásma hlavného vodovodu, odstupové vzdialenosti a uličnú čiaru. Okrem samotného domu sme vybudovali aj priestor pre obsluhu, sklad, samostatné prekryté parkovacie miesta a terasu s drevenou pergolou.

Pre investora sme zabezpečili štúdiu projektu na základe územnoplánovacej informácie (UPI), vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane profesií a podanie žiadosti o vydanie stavebného povolenia s následnou kolaudáciou. Realizácia stavby po odovzdaní holodomu trvala 90 dní.

Projekciu vykonal Ing.arch. Rastislav Maličký. Hlavné materiály použité pri výstavbe zahŕňajú difúzne otvorenú konštrukciu obvodových stien a stropu. Tepelná izolácia je zabezpečená celulózovou izoláciou ISOCELL, a hlavným zatepľovacím systémom obvodovej fasády je drevovláknitá izolačná doska STEICO Protec M. Konštrukcia domu zahŕňa stĺpikové prvky z KVH a BSH hranolov, so statickou doskou OSB ECO hrúbky 15 mm. Strecha je pokrytá švédskou krytinou LINDAB – click. Svetlovod SOLATUBE je tiež súčasťou riešenia. Fasáda skladu je vyhotovená zo sibírskeho smrekového dreva bez povrchovej úpravy. Omietka domu pre difúzne otvorené konštrukcie je STO Silco.

Vykurovací systém využíva podlahové kúrenie so zónovým riadením, pričom zdrojom tepla je tepelné čerpadlo DAIKIN ALTHERMA 3. Alternatívnym zdrojom tepla je akumulačná voľne stojaca dizajnová pec s výkonom 5,4 kW na tuhé drevené palivo. Exteriérový komín SCHIEDEL PERMETER je vedený povrchom s prechodom cez stenu IGNIS Protect. Centrálnu rekuperáciu zabezpečuje jednotka FLEXIT. Samozrejmosťou je aj elektricky ovládané exteriérové tienenie Z90 vo farbe strechy.