Dom sa nachádza v okrajovej časti mesta Stupava, priamo pri úpätí Malých Karpát. Je obklopený lesom, izolovaný od civilizácie. Vďaka výbornej orientácii na svetové strany sme mohli navrhnúť a postaviť ultra nízkoenergetický dom. Jeho tvar a poschodovosť, spolu s prítomnosťou veľkého listnatého lesa, zabezpečujú pohodlné bývanie nielen v lete, ale aj v zimnom období. Naše služby pre investora zahŕňali štúdiu projektu na základe územno plánovacej informácie (UPI), vypracovanie projektového dokumentu vrátane všetkých potrebných profesií a podanie žiadosti o stavebné povolenie. Samotná realizácia objektu, od začiatku na zelenej lúke až po odovzdanie holodomu, trvala iba 130 dní.

Na základe projekcie od Ing.arch. Rastislava Maličkého sme zabezpečili technologické a systémové riešenie. Hlavné použité materiály zahŕňajú difúzne otvorenú konštrukciu obvodových stien a stropov. Tepelná izolácia je realizovaná pomocou celulózovej izolácie ISOCELL, pričom hlavným zatepľovacím systémom obvodovej fasády je drevovláknitá izolačná doska STEICO Protec M. Konštrukcia domu je zostavená zo stĺpikov z KVH a BSH hranolov, s použitím statickej dosky OSB ECO hrúbky 15 mm. Krytinou sedlovej strechy je švédska krytina LINDAB – click. V prvom nadzemnom podlaží je prítomný drevený strop.

Vykurovací systém je navrhnutý formou podlahového kúrenia so zónovým riadením, pričom zdrojom tepla je 6 kW elektrický kotol. Dom disponuje aj exteriérovým tienením a rekuperáciou s jednotkou BRINK. Alternatívnym zdrojom tepla je akumulačná voľne stojaca dizajnová pec s výkonom 5 kW na tuhé drevené palivo napojená na povrchový, exteriérom vedený komín SCHIDEL PERMETER s prechodom cez stenu IGNIS Protect.