Tento moderný dom sa nachádza v malebnom meste Banská Bystrica, konkrétne v časti Fončorda – Havranské. Táto lokalita ponúka nádherný výhľad na mesto a okolitú prírodu, vrátane vrchu Urpín a pohoria Nízke Tatry.

V rámci projektu boli zrealizované oporné múry a vonkajšie rameno schodiska. Dom je elegantne zasadený vo svahu, s obslužnou časťou v suteréne, kde sa nachádza garáž pre dve vozidlá a technologické a skladové zázemie s vnútorným schodiskom. Prízemie domu je rozdelené na dennú a nočnú časť, s ohľadom na skvelú orientáciu na svetové strany. Nadmorská výška tejto lokality dosahuje 403 metrov nad morom. Implementovali sme aj dažďovú kanalizáciu so systémom zhromažďovania 12 000 litrov vody a prepadom do vsakovacích boxov. Od zelenej lúky po odovzdanie holodomu bola celková doba realizácie tohto objektu 90 dní.

Pri realizácii sme použili difúzne otvorenú konštrukciu skladby obvodových stien a stropu. Hlavné použité materiály zahŕňajú celulózovú izoláciu ISOCELL pre tepelnú izoláciu obvodových stien, strechy, deliacej priečky a predstavenej časti. Základným zatepľovacím systémom obvodovej fasády je drevovláknitá izolačná doska STEICO Protec M. Konštrukcia domu zahŕňa stĺpikový systém z KVH a BSH hranolov, spolu so statickou doskou OSB ECO hrúbky 15 mm. Na plochej streche je použitá hydroizolácia EPDM RubberCover. Omietka domu pre difúzne otvorené konštrukcie je STO Silco a kombinuje sa s dreveným obkladom zo sibírskeho smrekovca.

V oblasti vykurovania sa využíva podlahové kúrenie so zónovým riadením. Zdrojom tepla je tepelné čerpadlo DAIKIN ALTHERMA 3. Vetranie a rekuperáciu zabezpečuje centrálna jednotka FLEXIT. Doplnkovým prvkom sú elektricky ovládané exteriérové žalúzie Z90, farebne prispôsobené objektu.

Celkovo ide o komplexné technologické a systémové riešenie s dôrazom na prírodné materiály a energetickú efektívnosť.