Dom je umiestnený v okrajovej časti mesta Senec. Pre investora sme zabezpečili štúdiu a projekt na základe povolení v rámci územno plánovacich informácií (UPI), vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane potrebných profesií a podanie žiadosti o vydanie stavebného povolenia. Samotná realizácia objektu, od začiatku výstavby na zelenej lúke až po odovzdanie holodomu, trvala 120 dní.

Projekciu zabezpečil Ing.arch. Rastislav Maličký, my sme zabezpečili systémové riešenie a realizáciu projektu. Hlavné použité materiály zahŕňajú difúzne otvorenú konštrukciu obvodových stien a stropov. Tepelnú izoláciu obvodových stien, strechy, deliacich priečok a predstien tvorí celulózová izolácia ISOCELL. Základným zatepľovacím systémom pre obvodovú fasádu je drevovláknitá izolačná doska STEICO Protec M. Konštrukcia domu zahŕňa stĺpikové prvky z KVH a BSH hranolov, a statickú dosku OSB ECO s hrúbkou 15 mm. Krytinou pre pultovú strechu je švédska krytina LINDAB – click. Súčasťou realizácie objektu je aj samostatne stojaci sklad a parkovacie státie pre dva motorové vozidlá s plochou strechou.

Vykurovanie je zabezpečené systémom podlahového kúrenia so zónovým riadením. Zdroj tepla je zabezpečený tepelným čerpadlom DAIKIN ALTHERMA 3. Alternatívnym zdrojom tepla je akumulačná voľne stojaca dizajnová pec s výkonom 5 kW určená na spaľovanie tuhého dreveného paliva, napojená na povrchový, exteriérom vedený komín SCHIDEL PERMETER s prechodom IGNIS Protect . Okrem toho je v dome implementované exteriérové tienenie Z90 a rekuperácia vzduchu s použitou jednotkou BRINK.