Pri realizácii projektu v okrajovej časti mesta Nitra, konkrétne v obci Janíkovce, sme sa stretli s výzvami spojenými s terénom. Čelili sme jednému z najväčších sklonov v danej oblasti – pozemok s 35-stupňovým svahom. Celkový výškový rozdiel od prístupovej komunikácie k 1. nadzemnému podlažiu dosahoval 8 výškových metrov. Navrhovaná lokalita ale vynikala výbornou orientáciou na svetové strany a poskytovala impozantné výhľady na vrch Zobor a mesto Nitra.

Pre investora sme zabezpečili poradenstvo a pomoc s výberom vhodného pozemku, vypracovanie štúdie projektu na základe povolení v rámci územnoplánovacej informácie (UPI), a následne vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane profesií a vypracovanie žiadosti pre vydanie stavebného povolenia. Samotná realizácia objektu, od začiatku na zelenej lúke až po odovzdanie holodomu, trvala 120 dní.

Projekt bol vypracovaný Ing.arch. Rastislavom Maličkým. V rámci tohto projektu sme využívali hlavne materiály s difúznou otvorenou konštrukciou pre obvodové steny a strop. Tepelnú izoláciu pre obvodové steny, strechu, deliace priečky a predstavby zabezpečovala celulózová izolácia ISOCELL, pričom hlavným zatepľovacím systémom pre obvodovú fasádu bola použitá drevovláknitá izolačná doska STEICO Protec M. Konštrukcia domu zahŕňa stĺpikovú konštrukciu z KVH a BSH hranolov, statickú dosku OSB ECO s hrúbkou 15 mm. Plochá strecha bola riešená v 3v1 (strop, izolácia, nosná konštrukcia) s nosníkmi STEICO JOIST s konštrukčnou výškou 400 mm. Na krytinu plochej strechy bola použitá hydroizolácia FATRAFOL so štrkovým zásypom.

V oblasti vykurovacieho systému bol implementovaný podlahový systém so zónovým riadením. Zdrojom tepla pre tento systém je 6 kW elektrický kotol. Alternatívnym zdrojom tepla je akumulačná, voľne stojaca dizajnová pec s výkonom 5 kW na tuhé drevené palivo, pripojená na povrchový komín SCHIEDEL PERMETER, s prechodom cez stenu a strop prostredníctvom IGNIS Protect. V exteriéri bolo zabezpečené elektricky ovládané tienenie Z90 a rekuperáciu zabezpečuje jednotka BRINK.